mikrocementové stěrky

Co to je mikrocementová nebo polymercementová stěrka.

Jedná se o stěrky na podlahy a stěny, které jsou vyráběny jak v mokrém, tak i suchém stavu pro aplikace v tl. okolo 2mm. Pro průmyslové aplikace se jedná o tloušťky od 4mm.

Mokré mikrocementy se dělí ještě na 1 komponentní nebo 2 komponentní podle použitých pojiv.

V 1K suchých systémech jsou použity cementy s různými aditivy

Ve 1K mokrých systémech jsou použity jako pojivo akrylátové pryskyřice nebo polyuretanové pryskyřice

Ve 2K systémech jsou použity zase epoxidové nebo akrylátové a polyuretanové pryskyřice  s tím, že složka B je tvrdidlo

Využití stěrek je různorodé. Stěrky na stěny se používají jako dekorativní a odolné, hydrofobní, omyvatelné v bytech, galeriích, hotelích, prodejnách jako designové.

Stejné uplatnění mají i nivelační stěrky na podlahy. Naše stěrky jsou vhodné i do průmyslových provozů jako finální vrstva od tloušTěk 4mm, kde se dá použít i strojní lití.

Základem pro dobré položení mikrocentových stěrek je mít rovný, soudržný, nenasákavý a pevný podklad. Hlazený beton, samonivelační stěrku, anhydrit min. C30. U anhydritu se doporučuje předem konzultovat použití vhodných penetrací.

Velkou výhodou mikrocementů je jich malá aplikační tloušťka, proto zcela nahrazují lina, PVC, dlažbu, laminátové podlahy a jiné další finální povrchy.

V naší nabídce se objevují zatím 2K systémy na bázi epoxidových pryskyřic pro opravdu extrémně zatížené podlahy nebo 2K systémy na bázi polymerních cementů a akrylátových nebo polyuretanových pryskyřic pro středně zatěžované podlahy jako polymerní akryl nebo uretan cementy

Balení je z výroby připraveno v daných poměrech k promíchání na stavbě a přímé aplikaci. jak na stěny, tak i pohlahy.

Nejčastější barevnou aplikací je forma pohledových betonů, ale je možné probarvení mikrocementu do různých barevných odstínů a při aplikacích tyto odstíny i míchat mezi sebou tak, aby vznikaly různé barevné efekty.

Jako finální úprava se po zbroušení používají různé uzavírací nátěry a laky. Velkou výhodou našich podlahových stěrek je to, že nemají limitní tloušťky cca 1mm pro jeden pracovní krok, ale že Tloušťka vrstvy 2mm dává prostor pro zbroušení stěrky před aplikací zpevňovačů nabo laků.

Použití je opravdu všestranné. Mikrocementy se dají použít jak na stěny, tak i na podlahy. Námi dodávané mikrocementy mohou být aplikovány jak do bytů, kanceláří, showroomů, tak i do garáží a dalších prostor, kde je uvažováno se středním provozem.

Pro vysoce zatížené plochy jako jsou výrobní haly, sklady s pojezdem vysokozdvižných vozíků máme v nabídce cementové stěrky, které se lijí od 4mm do 15mm a fungují jako finální vrstvy.

Dá se říct, že jsme schopni nabídnout tloušťky od 1mm do 15mm ( produkty se dají vrstvit )

Vše záleží na přání zákazníka, po konzultaci navrhneme, jaký druh stěrky je vhodný pro danou aplikaci a doporučíme systémovou skladbu.

Vzorový aplikační postup za předpokladu, že je připravena podkladní vrstva

1/ podbroušení podkladu - otevření pórů a odstranění přelitků, vystouplých aditiv atd

2/ penetrace podkladu 

3/ aplikace mikrocentu

4/ hrubé zbroušení plochy, srovnání do roviny, případné vytmelení nedostatků nebo navrstvení další vrstvy

5/ jemné zbroušení

6/ aplikace uzavírací vrstvy sealerem, lakem

mikrocement

IMG_20180312_115129

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.