Články, novinky

betonování podlah -samonivelační potěry

Jedna z nejpoužívanějších úprav betonových podlah.
Aplikace nanesením ručně nebo strojně vrstvy 4-15 mm extrémně kvalitního průmyslového samonivelačního potěru na vyzrálou, staticky a dynamicky stabilní betonovou desku.
Jako výsledek je bezesparý jednotný povrch s vysokou mírou rovinatosti a odolností především vůči valivému zatížení. Systém je velmi vhodný jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce již nevyhovujících podlahových ploch.


Výhody systému:

* Strojně až 1000 m2 podlahové plochy / den
* Vysoká odolnost povrchu proti valivému zatížení (metoda RWA, BCA)
* Barevná jednotnost povrchu
* Možnost barevného provedení
* Povrch bez vlásečnicových trhlin
* Bez nutnosti provádění dilatace
* Vysoký stupeň rovinatosti ± 1mm/2m lati
* Povrch pochůzný po 3 hodinách, plné zatížení po 7 dnech
* Dlouhá životnost


Použité materiály


Penetrace: přípravky na bázi akrylátových disperzí nebo epoxidových pryskyřic. Jsou určeny pro uzavření a zpevnění podkladů z betonu, dřeva.
Spojovací můstky jsou použitelné na problematické povrchy jako jsou keramické dlažby.


Samonivelační průmyslový potěr: samonivelační potěrová směs na bázi cementu a speciálních přísad. Je dodáván ve 25kg pytlích jako namíchaná suchá směs, která se na stavbě smíchá s vodou. Primárně určen jen od tl. 4mm pro průmyslové podlahy na nový i starý beton jako konečná povrchová úprava. Jednotlivé výrobky se liší především použitým typem kameniva (křemík, korund, korund/karbid, karbid).


Finální impregnace: přípravek na bázi nano zpevňovačů nebo vodou ředitelných polyuretanů. Na povrchu vytváří tenký, vysoce houževnatý film, který zvyšuje hydroskopii až do 99%, snižuje přirozenou nasákavost, zpevňuje povrch a zjednodušuje údržbu a čištění povrchu.
Přípravky na bázi nano 3D technologie zkrystalizují zbytek cementů a akrylátů ve stěrce. Tím „dozpevní“ celý systém. Uzavře se struktura povrchu, ale celý systém dýchá. Úprava může být jen hydrofobní,oleofobní do průmyslových provozů, kde je předpokládán únik ropných produktů nebo protiskluzná úrava do prostoir, kde se pohybují lidé.

cenová kalkulace na vyžádání na obchod@betasystem.cz

Micro terrazzo premix

Co to je miCro terrazzo premix

 

Nejdříve co to vůbec je micro terrazzo.

Každá terrazzová podlaha má minimální tloušťku okolo 7 mm. To znamená velkou spotřebu materiálu a tím i zvšení ceny vsledného produktu. Pravdou je, že pro tuto sílu je možné použít větší frakci mramorové drtě.

Na rozdíl od klasického terrazza proto nabízíme premix - produkt, který je dodáván bez terrazzové drtě, kterou si aplikátor dodává sám.

Premix je vyroben pro tloušťku podlahy od 3mm. Drť by měla mít frakci okolo 1,5mm. Její množství je 70% k hmotnosti premixu. To znamená na 1kg hotového premixu 0,7kg přidané drtě.

Výhodou tohoto systému je jeho nižší spotřeba oproti klasickému terrazzu, jemnější struktura, možnost aplikací na staré podklady bez nutnosti podřezávání dveřních křídel, zárubní nebo úprav vstupních otvorů.

Premix je možno dodávat probarvený do různých odstínů tak, aby vynila barva mramorového vsypu. Základní barva je bílá.

Premix je dodáván jako dvou komponentní a po smíchání obou složek je připraven pro aplikaci.

Po zatvrdnutí se mikroterrazzo upravuje stějně jako klasické terrazzo - broušením, leštěním, lakováním atd   

mikrocementové stěrky
Co to je mikrocementová nebo polymercementová stěrka.

Jedná se o stěrky na podlahy a stěny, které jsou vyráběny jak v mokrém, tak i suchém stavu pro aplikace v tl. okolo 2mm. Pro průmyslové aplikace se jedná o tloušťky od 4mm.

Mokré mikrocementy se dělí ještě na 1 komponentní nebo 2 komponentní podle použitých pojiv.

V 1K suchých systémech jsou použity cementy s různými aditivy

Ve 1K mokrých systémech jsou použity jako pojivo akrylátové pryskyřice nebo polyuretanové pryskyřice

Ve 2K systémech jsou použity zase epoxidové nebo akrylátové a polyuretanové pryskyřice  s tím, že složka B je tvrdidlo

Využití stěrek je různorodé. Stěrky na stěny se používají jako dekorativní a odolné, hydrofobní, omyvatelné v bytech, galeriích, hotelích, prodejnách jako designové.

Stejné uplatnění mají i nivelační stěrky na podlahy. Naše stěrky jsou vhodné i do průmyslových provozů jako finální vrstva od tloušTěk 4mm, kde se dá použít i strojní lití.

Základem pro dobré položení mikrocentových stěrek je mít rovný, soudržný, nenasákavý a pevný podklad. Hlazený beton, samonivelační stěrku, anhydrit min. C30. U anhydritu se doporučuje předem konzultovat použití vhodných penetrací.

Velkou výhodou mikrocementů je jich malá aplikační tloušťka, proto zcela nahrazují lina, PVC, dlažbu, laminátové podlahy a jiné další finální povrchy.

V naší nabídce se objevují zatím 2K systémy na bázi epoxidových pryskyřic pro opravdu extrémně zatížené podlahy nebo 2K systémy na bázi polymerních cementů a akrylátových nebo polyuretanových pryskyřic pro středně zatěžované podlahy jako polymerní akryl nebo uretan cementy

Balení je z výroby připraveno v daných poměrech k promíchání na stavbě a přímé aplikaci. jak na stěny, tak i pohlahy.

Nejčastější barevnou aplikací je forma pohledových betonů, ale je možné probarvení mikrocementu do různých barevných odstínů a při aplikacích tyto odstíny i míchat mezi sebou tak, aby vznikaly různé barevné efekty.

Jako finální úprava se po zbroušení používají různé uzavírací nátěry a laky. Velkou výhodou našich podlahových stěrek je to, že nemají limitní tloušťky cca 1mm pro jeden pracovní krok, ale že Tloušťka vrstvy 2mm dává prostor pro zbroušení stěrky před aplikací zpevňovačů nabo laků.

Použití je opravdu všestranné. Mikrocementy se dají použít jak na stěny, tak i na podlahy. Námi dodávané mikrocementy mohou být aplikovány jak do bytů, kanceláří, showroomů, tak i do garáží a dalších prostor, kde je uvažováno se středním provozem.

Pro vysoce zatížené plochy jako jsou výrobní haly, sklady s pojezdem vysokozdvižných vozíků máme v nabídce cementové stěrky, které se lijí od 4mm do 15mm a fungují jako finální vrstvy.

Dá se říct, že jsme schopni nabídnout tloušťky od 1mm do 15mm ( produkty se dají vrstvit )

Vše záleží na přání zákazníka, po konzultaci navrhneme, jaký druh stěrky je vhodný pro danou aplikaci a doporučíme systémovou skladbu.

Vzorový aplikační postup za předpokladu, že je připravena podkladní vrstva

1/ podbroušení podkladu - otevření pórů a odstranění přelitků, vystouplých aditiv atd

2/ penetrace podkladu 

3/ aplikace mikrocentu

4/ hrubé zbroušení plochy, srovnání do roviny, případné vytmelení nedostatků nebo navrstvení další vrstvy

5/ jemné zbroušení

6/ aplikace uzavírací vrstvy sealerem, lakem

mikrocement

IMG_20180312_115129

Nové pryskyřice na kamenné koberce

Podařilo se nám vyrobit jednosložkové pryskyřice na kamenné koberce na bázi polyuretanu a akrylátových disperzí.

Jedná se o : :

  • interiérové akrylátové 1K pojivo na koberce ve frakcích do 5mm
  • akrylátový plnič pórů
  • akrylátové 1K pojivo na svislé koberce pro frakce do 5mm - hlavně mramory
  • PU 1K pojivo na koberce bez limitu frakcí hlavně pro exteriér s extrémní odolností UV
  • PU 1K plnič pórů hlavně exteriér etrémní odolnost UV

 

pro více info nás kontaktujte na betasystem@betasystem.cz

sportovní podlahy

Mnoho našich zákazníků požadovalo a požaduje plniva a pojiva pro sportovní podlahy a to jak pro interiéry, tak i exteriér.

Na podzim jsme vyvinuli zatím první vlašťovku a to 1K pojivo pro pojení gumových drtí. tento systém je známý pod názvy gumový chodník nebo chodník v prášku.

Chodník je vhodný jak pro instalace na dětská hřiště, tak i místo klasického kamenného koberce. Povrch je elastický a příjemný na dotyk a hlavně neklouže.

Samozřejmostí je propustnost vody. Pouzité pojivo je se zvýšenou UV odolností a vytvrzení probíhá vzdušnou vlhkostí.

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.