+420 736 764 374 nebo +420 775 510 410 betasystem@betasystem.cz

PORADNA – BLOG

This Post Has 32 Comments
 1. Určitě znáte produkty pod názvem „kamenné koberce“.
  Existuje u nás několik výrobců pryskyřic, kteři dovedou namíchat pryskyřice na tyto koberce.
  Nebudu popisovat, kdo a v jaké kvalitě tyto pryskyřice vyrábí. Ale jak je v našich končinách zvykem, není pryskyřice jako pryskyřice.
  Pro někoho znalého nebo někoho, kdo s pryskyřicemi pracuje a přichází s nimi do styku, je i „vůně“ pryskyřice znakem toho, jak a hlavně z čeho je vyráběna…..
  Existují také velcí dovozci hlavně mramorových oblázků ( o plaveném kameni se nemá cenu rozšiřovat , ten si může každy kutil najít v okolí svého bydliště) a ti si nechávají pryskyřice mícha – tím pádem je překupují nebo kupují od výrobců
  Chtěl jsem tím říct, že když se někdo holedbá tím, že je výrobcem, kamenného koberce, tak bych se nad tímto výrokem minimálně pozastavil.
  Buď je výrobcem pryskyřic nebo obchodníkem ( dovozcem) s kamenem.
  O to ale nejde, jde o to, že samozřejmě existuje řada „garážníků“, kteří vše překupují a jedou přesně podle toho, co napíše do návodu na zpracování velkoobchodník. Neřeší na jaký podklad budou koberec pokládat, v jakém ročním období, při jaké teplotě atd, atd….
  Epoxidová pryskyřice má svoje specifika pro pokládku a ten, kdo mi nabízí koberec s pryskyřicí, která zároveň i penetruje je šarlatán a kecka…
  jsme rádi, že jsme koberce nejdříve začali pokládat, že jsme zkusili několik druhů pryskyřic, než jsme přišli na to, že nejlepší bude si vyvinout vlastní pryskyřici…
  Teď víme, co od ní čekat )))) Rádi se s našimi zkušenostmi nejen o kamenných kobercích rádi podělíme

 2. Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,zda li by šlo použít kmenný koberec v exteriéru při renovaci balkonů a lodžií.Je třeba dělat novou hydroizolaci,nebo to funguje jako nepropustná vrstva. Jak by se řešily sokly u těchto balkonů.
  Děkuji za odpověď

  Havel,tel. 607 658 368

  1. Dobrý den,
   kamenný koberec se dá použít i v exteriéru…víceméně byl pro exteriér vyvíjen.
   Jestliže použijete klasický koberec, tak ten vodu propouští, je takto konstruován. Je to vlastně jeho hlavní funkce propustit vodu na podklad, aby povrch nebyl například pod louží.
   Nevím, jestli o jeho aplikaci uvažujete jen u sebe nebo na více bytech.
   každopádně by vám manželka pochvalu nedala. Do mezer mezi kameny vniká prach, listí a špína, takže když nemáte možnost použít někdy – 1-2x ročně wapku, tak spláčete nad výdělkem.
   Řešením by byla naše novinka – kamenný interiérový koberec http://betasystem.cz/produkt/bs-interierovy-kamenny-koberec/
   Dá se použít i do exteriéru, je plně zalitý, takže nepropouští vodu, dá se připravit i jako flexibilní, tak aby ne zcela, ale přeci jen z 80% nahradil spodní izolaci.
   Aplikuje se v tl. cca 3-4mm, takže vydrží i na soklu.
   Nevím, jaký máte podklad, když tak napište podrobnosti a najdeme řešení )))
   Zdraví Petr

 3. Váš komentář k pokládce a proji materiáů na kamenné koberce je v duchu hesla každý pes chválí svůj ocas. Znám jak ty kteří tuhle práci opravdu ovládají a kupodivu jich není až tak mnoho. Mnohem víc je těch kteří po jednodením školení jsou profíci kteří tomu jen kazí pověst. Informace které podáváte k sotimentu pryskyřic také nejsou úplné. A po zkušenostech z praxe by se vlhkost materiálu neměla podceňovat.

  1. Jirko díky za komentář.
   jestli jste si přečetl vše, ale psal jsem o tom, že i my jsme začínali s pryskyřicemi, které byly naformulovány a až po nějakém čase jsme si začali formulovat sami…
   To k chvále vlastního ocasu…
   K vlhkosti kamene – bavíme se o vlhkém kameni. samozřejmě, že pod pojmem vlhký kámen nerozumím kámen vytažený z pračky nebo čerstvě z řeky…. Kamenivo může být propršené ne prolité vodou..
   A třetí věc, jestli máme dle Vás neúplné info, stačí říct, co Vám chybí a budeme se snažit doplnit….jsme rádi za každý podnět

 4. Podle mých zkušeností je nejlepší suchý a čistý kámen. Takový kámen se neprodává to co kupujeme je pouze polotovar který po poctivé přípravě vykazuje po pokládce požadovanou kvalitu. Jsou to zkušenosti ke kterým jsme dospěli v průběhu let.

  1. Suchý a čistý kámen je nejlepší, v tom máte 100% pravdu. Zvláště to musí být dodrženo u mramoru, který Vám vodu nasákne a když se potom uzavře pryskyřicí můžete mít problém.
   proto také píši, jen o vlhkém kamenivu….a znova podotýkám, vlhkém ne mokrém…
   Samozřejmě, že také záleží na tom z jaké pískovny kamenivo berete a jak si dávají záležet na praní kameniva…jsou to maličkosti, které se v důsledku naskládají

 5. Dobrý den, po cca pěti letech postupně odmrzla dlažba kolem venkovního bazénu (33 m2) a bude nutné ji nahradit, uvažuji kamenným kobercem. Podkladní beton je pevný, se zbytky lepidla, které bude možné odbrousit. Zaujala mě Vaše nabídka, ke které mám dotazy:
  1) Je patrné, že bude nutné izolovat beton před pokládkou koberce, píšete hloubkovou penetrací, lépe kontaktním můstkem. Ptám se, co to znamená, o jaké výrobky a cenové relace se jedná a zda je rovněž dodáváte.
  2) Zda je množství pryskyřice 1,4 kg/m2 dostatečné .
  3) Je pryskyřice odolná proti vodě a UV záření? Zatím, co jsem viděla, kamenný koberec po několika letech bělá (zdá se odspodu) a z vrchu vypadá unaveně-matový.
  4) Provádíte pokládku dodavatelsky a za jakou cenu?
  Děkuji za Vaši odpověď.

  Věra

  1. Dobrý den Věro,
   díky příspěvek a hned k vašemu bazénu..
   1/ hloubková penetrace se nasaje do podkladní vrstvy a zpevní ji v případě, když beton trošku zvětrává ( je starý)…. kontaktní můstek se tolik nenasaje, ale pro Vás dobrý v tom, že sjednocuje různorodé podklady – Váš případ…Zároveň funguje i jako pseudo hydroizolace. A voda se Vám nevsákne do betonu. Oba produkty jsou v sekci PENETRAČNÍ NÁTĚRY
   2/ Pro koberce o tl. 15mm a frakce 4/8mm je toto množství dostačující a odzkoušené.
   3/ Nic neodolává UV záření věčně a ani žádná epox. pryskyřice ne. UV filtr za čas zdegraduje. Za jak dlouho, to žáleží na tom, jak je daný objet vystaven slunci…lesk se dá obnovit nátěrem lakem, který dodáváme také….cca 1x za 5let… Pryskyřice časem zežloutne, tomu se zkrátka nevyhnete.
   4/ pokládáme za 300,-/ m2 jen koberec + případné další vrstvy+ dojezd.
   Pravda je, že když máte někoho trochu zručnějšího, můžete si podklady připravit sami ( penetrace)
   Hezký den
   Petr

 6. dobry den.
  mam vybetonovany bazen a chci ho v přirodni barve.je mozne nanest kameny koberec.
  cim napenetrovat.

  1. Dobrý den,
   jestli dobře rozumím, tak jde o aplikaci na svislé plochy….tato aplikace je možná, doporučena je malá frakce kameniva, ale protože je pracnost dost náročná, je možné aplikovat nátěr a to neprobarvený…jinak jako penetraci doporučuji BS 2251

 7. Dobrý den.
  Dá se natáhnout kamenný koberec i na interierové schody? je to skládačka z itongu. A dá se případně udělat že by plocha byla úplně hladká?
  děkuji za odpověď.

 8. Dobrý den,
  stavím si na zahradě malé přírodní jezírko o průměru cca 7m. Poradili byste mi jak by mělo být uděláno jeho dno a svažité boky, aby se pak dal nanést kamený koberec?

 9. Na podzim jsme u bazénu provedli plochu z kamínku. Z povrchu ale bohužel odpadávají jednotlivě kamínky. Lze povrch zpevnit nátěrem Vaší pryskyřice. Jde o plochu 25m2. Jak velké balení by bylo potřeba? Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den,
   kamínek se dá zpevnit a obnovit s produktem BS 2651 – http://betasystem.cz/produkt/kontaktni-mustek/. Jestliže máte koberec z frakce 4/8mm počítejte se spotřebou cca 0,7kg/ m2. Takže objednat buď 1 x 20kg nebo 1 x 10 a 5 kg.
   Použít nylonový válec s vlasem 6-8mm. Podklad musí být pořádně vysátý, aby se vám nelepily na chlup nečistoty.

 10. Dobrý den.
  Prosím o radu máme doma na dvoře kamenný koberec Nežárka frakce 4-8mm místy se drolí .
  Větší plochy opravím ,kamínek a pryskyřici mám. Chtěl bych zabránit dalšímu drolení, je možné kamínky natřít bezbarvou pryskyřicí . Dvůr je situován v mírném kopci bojím se aby po natření
  dvůr neklouzal . Tuto zimu neklouzal ,kamínek je neklouzavý. Mněl by jste nějaké řešení .
  Předem děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den,
   kamínky lze „natřít“ tak, aby se obnovila barva koberce a vznikl nový povlak na kamíncích. nevím, jak dlouho máte koberec položený, ale pravděpodobně Vám zdegradovala pryskyřice.
   Koukal jsem na web dodavatele, ten ale nepíše, kolik dodává pryskyřice na daný druh koberce. V zásadě platí, že na 20 kg kamene by mělo přijít 1,26kg pryskyřice. Ono také záleží, jak je pryskyřice hustá a na dalších faktorech, teplota prostředí… Zkrátka, i když to vypadá, že se něco smíchá s něčím a bude to fungovat, tak to tak není…Sami máme letní a zimní pryskyřice, jde o to, aby Vám vlastně pryskyřice nesjela po kamenech dolu na podklad a na kamení nic nezůstalo…i tak se může stát to, že Vám koberec vydrolí.
   Ale k zpět k vašemu dotazu, můžete použít náš produkt BS 6011 – http://betasystem.cz/produkt/bs-6011-lici-a-laminovaci-pryskyrice/
   Při takovém zrnu počítejte se spotřebou až 1kg/ m2. Aplikace válec nylon vlas 8mm, zpevníte celou plochu

 11. Dobrý den, potřebuji poradit jaký typ podlahy doporučujete do domu, ve kterém budou kromě lidí i dva velcí těžcí psi.Děkuji za rychlou odpověď.Řešíme projekt domu.

  1. Dobrý den Veroniko,
   zapeklitá otázka ))) Všechny epox, MMA nebo PU podlahy mají tvrdost ve střední škále tvrdostí a to je tak okolo mramoru. Když ti psi budou sportovci, nebudou mít stříhané drápy, poškrábou všechno mimo dlažby…
   Na druhou stranu jsme měli aplikace v totálně bílé v RD a měli tam labradora, akce stará cca 2 roky a bez problémů.
   jinak můžete navrhovat vše ze stěrek nebo z designových podlah EPOCRETE FLOOR. Neznám jaký bude podklad, tak nemohu zatím navrhnout skladbu. jako nápovědu uvádím penetraci BS 2251 – pro anhydrit se aplikuje 2x, potom vlastní finále včetně uzavíracího lakování
   Kdyby nestačilo toto, pošlete v pohodě mail
   Zdraví Petr

 12. Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, zda by bylo vhodné použít podlahovou stěrku GRANITE na finální úpravu podlahy na venkovní terase, na které bude stát vířivka. Jde mi hlavně o vodě nepropustnost a mrazuvzdornost. Je povrch hladký, aby se v případě zamokření a ušpinění dal snadno vytřít? Nebude povrch při navlhnutí moc klouzat? Jakým způsobem se napojí oplechování terasy na tento povrch. Nebude tento spoj slabým místem, kudy bude pronikat voda do spodního zdiva a zateplení domu?
  Děkuji za odpověď.
  Nechanská

  1. Dobrý den,
   Granit je primárně určen do interiérů, hlavně pro jeho tloušťku cca 3-4mm a na cementové lité samonivelační stěrky.
   pro Vás bych navrhl aplikaci kamenného koberce BS-KK 1/2 v barvách a jejich mixech dle Vašeho výběru. Sám o sobě je propustný, ale po aplikaci BS 3321 GELU
   se z koberce stane nepropustný koberec vhodný k vytírání a protiskluzný. Spotřeba cca 0,5-0,6kg/ m2 aplikace např. gumová stěrka na okna. Spotřeba záleží určitě i na tom, jak těžká je ruka aplikátora a jak chce nechat vystupovat vršky kamínkú
   Koberec se aplikuje od tloušťky 5mm – pro pochůznost.
   Na Váš dotaz ohledně zatékání do zdiva. Tak podklad musí být ošetřen cementovou hydroizolací, na ní se dává příslušná lišta, která je lepena a přes ní jse ještě koutová páska, pak teprve samotnáý koberec. Tento systém má vymakaný každý dobrý výrobce malt např. Webber .
   Sna Vám tento nástin pomohl. Popřípadě nás kontaktujte.
   Zdraví Petr

 13. Dobrý den, nemohu se dostat na kontakt na Vašich stránkách, proto píšu poptávku sem. Poptávám pokládku kamenného koberce do koupelny o rozloze cca.5m, podklad anhydrid. Předem děkuji za nabídku na email.

  Chomutov

  1. Dobrý den,
   doporučuji koberec s frakcí 1/2mm zalitý gelem na koberce. Tl. je okolo 5mm oproti klasickému koberci je zde velká úspora materiálu i tloušťky. Jinak kontakt je dole na hlavní stránce.
   Zavolejte a domluvíme si schůzku.
   Petr

 14. dobrý den, prosíme kolik hodin po aplikaci kamínků/na svislou venkovní podlahu/ nesmí zapršet?
  máme položeno vašemi kamínky, ale čeká nás někdy ještě přetřít pryskyřicí
  Kdy kaminky asi zatvrdnou a kdy nepustí vodu, popř.kdy voda vyschne aby chom mohli přetřít gelem.
  Petr

 15. Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat na možnost položení souvislého kamenného koberce na dva betonové podklady vedle sebe oddělené 1cm diletační spárou z polystyrénu. Vzhledem k předpokládanému pohybu betonových desek jsem nucen zvolit nějakou flexibilní složku. Za odpověď předem děkuji.
  Zdeněk

  1. Dobrý den,
   kamenný koberec se dá položit, jen byste měl spáru přelaminovat BS 6011. Kdyby došlo k pohybu podkladu, tak se vám utrhne laminace od podkladu a bude fungovat jako plovoucí podlaha…druhá varianta je dát přes spáru dilatační lištu….třetí varianta je položit koberec a potom přiznat spáru, ale vyplnit ji pružným tmelem.
   Pro pojezd autem je vcelku i nutností podklad penetrovat BS 2251 a mít kámen utažený v tloušťce min 2cm ( u kamene 4/8mm )

 16. dobrý den,
  doporučte mi prosím váš vhodný produkt na vytvoření hladké, omyvatelné (hadrem stíratelné) podlahy v koupelně rod. domu, kde je již položena nepraktická protiskluzová (hrbolatá) keramická dlažba, která se nedá hadrem setřít.
  a jak je to s případnou penetrací?
  děkuji.

  1. Dobrý den,

   musíte udělat jako první věc kontaktní můstek se zásypem křemičitým pískem BS 2651, teprve potom udělat stěrku. záleží na to, jak máte rovnou stávající dlažbu, ale pravidlem je to, že se nejvyšší bod na podlaze přelévá do tloušťky 3mm. Jedná se o BS 3401. Vzhled je lesk

 17. děkuji za info k omyvatelné podlaze (viz dotaz rady a tipy z 1.11.2016). můžete mi prosím ještě blíže specifikovat ten zásyp křemičitým pískem na „penetraci“ podlahy BS 2651. a nejde mi stáhnout z vašich www produktový list na BS 3401.
  děkuji.

  1. Dobrý den,
   zásypem křemičitým pískem se rozumí to, že živý nátěr z BS 2651 prosypete křemičitým pískem cca 3kg/ m2 tak, aby navrchu zůstal suchý písek. Druhý den se nepřilepený písek smete a vysaje. Výsledkem je přilepený písek, něco jako šmirgl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Enter Captcha Here : *

Reload Image